ontheroads-fb
בדרכים » דו”חות תנועה » נהגתם ללא טסט- רישיון רכב לא בתוקף

נהגתם ללא טסט- רישיון רכב לא בתוקף

נהיגה ללא טסט (רישיון רכב תקף) מהווה עבירה חמורה שבגינה מוגש כתב אישום לביהמ"ש לתעבורה. לפי פקודת התעבורה סעיף 2, קיימות לנהגי שתי חובות ברכב – ראשית, הרכב מחוייב להיות רשום בהתאם להוראת החוק ושנית, על הנהג לחדש את רישיון הרכב שלו כל שנה בזמן הנקוב. אם קיבלתם דו"ח מסוג הזמנה לדין בגין נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף, המאמר הזה בשבילכם.

 

להאזנה למאמר לחצו כאן:

 

נהגתם ברכב ללא טסט? מה אומר החוק

בכל שנה מונפק מסמך על ידי משרד הרישוי לעניין רישיון הרכב (טסט) שתוקפו חל לשנה אחת בלבד. במסמך מצוינים הפרטים הבאים:

  • מספר שלדה
  • מספר נוסעים מרבי
  • נפח מנוע
  • דגם הרכב
  • שמות הבעלים הרשומים של הרכב

לפי סעיף 2 לפקודת התעבורה, אדם לא ינהג ברכב או ירשה לאדם אחר לנהוג ברכבו אלא אם קיים לרכב רישיון רכב (טסט) בתוקף.

נהיגה ללא טסט היא עבירה חמורה, כיצד ניתן למנוע זאת?

חודשיים לפני סיום תוקפו של רישיון הרכב, יישלח אליכם הביתה רישיון רכב חדש עם בקשה לחדש אותו. ניתן להשלים את הפעולה במספר דרכים:

  • תשלום מקוון באתר האינטרנט – הקליקו כאן. שימו לב, לאחר התשלום יתקבל הרישיון החדש לכתובת המייל שלכם, ניתן להדפיס אותו באופן עצמאי.
  • עמדות שירות עצמי – באמצעות תשלום בעמדות הרשיומט (ממוקם בסניפי הסופר פארם הנבחרים) לאחר ביצוע התשלום יונפק עבורכם רישיון מעודכן.
  • מוקד טלפוני – ניתן לבצע את חידוש רישיון הרכב בטלפון שמספרו 5678*. מיד לאחר התשלום יתקבל הרישיון המעודכן לכתובת המייל שלכם, ניתן להדפיס עצמאית.
  • העברה בנקאית – אם אתם מנויים לשירות האינטרנט של הבנק אתם רשאים לבצע את התשלום בהעברה בנקאית בשירות התשלומים הממשלתי.
  • דואר ישראל – התשלום ייעשה במזומן/ אשראי/ המחאה או חיוב חשבון הבנק. שימו לב כי הסכום לתשלום הוא הסכום שמופיע במערכות המחשוב ולא הסכום שמופיע בטופס. בנוסף, עדיף להגיע לשלם את רישיון הרכב בהקדם האפשרי מכיוון שלוקח זמן למערכת לעדכן את החידוש.

שילמתי את אגרת רישיון הרכב, האם מוטלת עלי חובה נוספת?

בהחלט. לאחר ששילמת את אגרת הרישיון עליכם לעבור את מבחן הטסט (מבחן כשירות תנועה) בהצלחה. אין לבלבל ביניהם, תשלום האגרה הוא השלב הראשוני לחידוש רישיון הרכב ואילו מעבר מבחן הטסט בהצלחה הוא המבחן השני והסופי.
במקרים שבהם שילמתם את האגרה אך לא ביצעתם את מבחן הטסט השנתי, אין לכך כל תוקף ולכן אתם עשויים לקבל מהמשטרה הזמנה לדין בגין בוצע עבירת תעבורה.
כפי שצוין, עבירת נהיגה ללא טסט מהווה עבירה חמורה ועל כן ההתייחסות לכך בבית משפט לתעבורה. נהג שמבצע עבירה זו, מהווה סכנה למשתמשי הדרך השונים.

מה העונש על נהיגה ללא טסט בעל תוקף ברכב?

עבירה זו מתחלקת למספר תת-עבירות וכך הקנסות ( דו"חות תנועה ) בצד עבירות אלו

לפי פקודת התעבורה (סעיף 2) נחלק את עבירת הנהיגה ללא טסט למספר דרגות:

העבירה: קנס כספי: נקודות רישוי: סנקציות נוספות:
נהיגה ללא רישיון רכב כלל. 6 נקודות הזמנה לדין
נהיגה ללא רישיון רכב- פחות מארבעה חודשים. 250 ש"ח 6 נקודות
נהיגה ללא רישיון רכב- כאשר הרישיון פקע מעל ארבעה חודשים ועד לשנה. 1000 ₪ 6 נקודות
נהיגה ללא רישיון רכב- פרק זמן העולה על שנה. הזמנה לדין

חשוב לדעת, אם אתה ממוקמים בקבוצה הרביעית – נהיגה ללא רישיון רכב בפרק זמן העולה על שנה, אנו ממליצים לכם בחום להצטייד בעורך דין תעבורה מיומן התמחה בתחומו וזאת בכדי לנסות ולסייע לכם ככל הניתן בהתמודדות מול בית המשפט לתעבורה.

שימו לב, אם יש ברשותכם נגרר, קמה החובה גם עבורו להופיע ברישיון הרכב שלכם. לכן, אם לא אין ברשותכם רישיון רכב תקף בעניין הנגרר אתם עשויים לקבל הזמנה לדין בגין כך. להלן דרגות הענישה השונות בנהיגה ללא רישיון תקף לנגרר:

העבירה: קנס כספי: נקודות רישוי: סנקציות נוספות:
נגרר ללא תוקף רישיון- פחות מארבעה חודשים 250 ש"ח 6 נקודות
נגרר ללא תוקף רישיון- למעלה מארבעה חודשים ועד שנה 750 ₪ 6 נקודות
נגרר ללא תוקף רישיון מעל שנה 6 נקודות הזמנה לדין

מדוע נהיגה ללא טסט נחשבת לעבירה חמורה?

מבחן הטסט המעשי מהווה אסמכתא לכך שהרכב תקין להימצא על הכביש ואינו מהווה סכנה. אנשים שנוהגים ללא טסט בתוקף יתקלו ביד קשה בבית המשפט לתעבורה מכיוון שרואים באי קיום חובה זו כסכנה ממשית הן להולכי הרגל והן ליתר המשתמשים בכביש.
בבדיקת הטסט מנסים לראות האם קיימים ליקויים ברכב שנדרשים בתיקון, אם המבחן עבר בהצלחה תקבלו חותמת על רישיון הרכב החדש, אם הרכב לא עבר את מבחן הטסט בהצלחה יש לתקן את הליקויים הנדרשים ורק לאחר מכן תקבלו חותמת מעבר.
שימו לב, אם הליקויים שימצאו ברכב ניתנים לתיקון במכון הרישוי, עליכם לבצע את התיקון ע"י המכון. אם הליקויים שימצאו לא ניתנים לתיקון במכון הרישוי, נדרש ממכם ללכת לתקן עצמאית במוסך אחר, לאחר התיקון תדרשו לשלם בשנית על מבחן הטסט.

נמצאתם נוהגים ללא רישיון רכב בתוקף (עבירת נהיגה ללא טסט)? קבלת ייעוץ משפטי בידי עורך דין תעבורה הוא הכרחי, לעוד בנושא ניתן לקרוא באתר.

תאונת דרכים ללא טסט בתוקף, מה ההשלכות?

תאונת דרכים שהתרחשה ע"י רכב ללא טסט בתוקף מהווה עבירה חמורה שבגינה קיימות סנקציות נרחבות למשל: קנס כספי, קבלת נקודות, פסילת רישיון ועוד.
חברות הביטוח במקרה זה עשויות להסיר את אחריותן ומאידך להאשים את הנהג בביצוע עבירת רשלנות, משמע הסרת הכיסוי מן המבוטח.
לאור האמור, נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים עם רכבו ואין ברשותו טסט בתוקף, עשוי לשלם את סך כל ההוצאות שהתרחשו כתוצאה מהתאונה החל מתשלומי פיצויים לנפגעים ועד לתשלומים בגין הנזק שנגרם לרכב.

רכשתי רכב חדש, האם אני צריך לבצע לו טסט?

בעת רכישת רכב חדש, רישיון הרכב תקף לשנתיים מיום רכישתו. לכן, אין צורך לבצע בדיקת טסט לאחר תקופה של שנה. זכרו כי טרם כניסת הרכב לשטחה של ישראל, מבצעים אינספור בדיקות קפדניות כתנאי הכניסה ארצה (מטען משרד הרישוי) ועל כן נותנים תוקף של שנתיים, לאחר תום השנתיים תדרשו לבצע לרכב טסט.

נהיגה ללא טסט בתוקף ע"י נהג חדש, מהי הענישה?

כלל ברזל, כל עבירת תעבורה שמתבצעת ע"י נהג חדש תהיה בעלת ענישה כבדה יותר.
הרציונל עובד כך – נהג חדש צריך ואף מחויב להיות בקיא בכל נושא חוקי התנועה למיניהם, לכן בעת ביצוע עבירת תנועה, תהיה החמרה בענישה.
נהג חדש שנוהג ללא טסט בתוקף עשוי להיתקל בסנקציה של פסילת רישיון הנהיגה שלו הן בפועל והן על תנאי.

חשיבות עורך דין תעבורה בעבירת נהיגה ללא טסט

לאור האמור, עבירת נהיגה ללא טסט הינה עבירה חמורה שטומנת בחובה סנקציות רבות ונרחבות לרבות: פסילת רישיון הנהיגה, קנסות כספיים גבוהים וקבלת נקודות לרישום התעבורתי. לכן, קיימת חשיבות גבוה לייצוג משפטי על ידי עורך דין תעבורה המנוסה בתיקים מסוג עבירת נהיגה ללא טסט וזאת בכדי להביא להקלה בעונשכם ועד לזיכוי מלא.
לכן, אם קיבלתם הזמנה לדין בגין נהיגה ללא רישיון רכב תקף, התקשרו בהקדם האפשרי לעורך דין תעבורה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
נהיגה ללא טסט

בדרכים בפייסבוק | מייל: [email protected] | בדרכים – אודות

Camera Location Test Page

מיקום המצלמה: אשדוד תחום: עירוני סוג המצלמה: רמזור זרוע ראשית:

ontheroads-sidebar
השאירו פרטים בטופס
גיל כהן
גיל כהן
קרא עוד
אחרי שנים רבות שנלחמתי להוציא רישיון נהיגה הגעתי לאתר בדרכים. פניתי לעזרתם וקיבלתי מידע והכוונה מקצועיים מצוות אדיב ביותר! ממליץ בחום!
אורפז ליבוביץ'
אורפז ליבוביץ'
קרא עוד
לפני מספר חודשים נתפסתי נוהג בשיכרות ומצבי המשפטי היה לא טוב בכלל - נהג צעיר. לאחר המלצות רבות הפנו אותי ליערית אוליאל וזכיתי ליחס חם לאורך כל הדרך זמינות מלאה ועדכונים שוטפים. ממש ליווי אישי במשך כל התהליך המייסר הזה . יערית נתנה לי את השירות הכי מקצועי שיש ובזכותה ראיתי את האור בקצה המנהרה. לתדהמתי לא קיבלתי שלילה ואפילו לא קנס! לא יודע איך היא עשתה זאת אין לי מילים אלפי תודות!!
אלכס פרומן
אלכס פרומן@username
קרא עוד
לאחר שלילה שקיבלתי הגעתי במקרה לאתר בדרכים. הופתעתי למצוא מידע מקיף על כלל הזכויות שלי, וכן זכיתי לייצוג מקצועי בתיק שהתנהל נגדי. תודה רבה, צוות מצויין!
הקודם
הבא
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
בדרכים-logo.jpg
ייעוץ ראשוני חינם! השאירו פרטים בטופס
צוות בדרכים
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד, עו"ד תעבורה לייעוץ מיידי​


צוות בדרכים בהובלת עו"ד תעבורה יערית אוליאל כולל עורכי דין וותיקים בעלי ניסיון עשיר בטיפול בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ותביעות פיצויים, בליווי צמוד של בוחני תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל. פוסעים איתכם בדרכים לאורך כל הדרך.

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add-a-heading.png
לייעוץ ראשוני מעורך דין תעבורה ללא התחייבות