ontheroads-fb

מהירות מופרזת

גם בשנת 2021 ניתן לראות כי עבירות בגין מהירות מופרזת שכיחות בקרב עבירות תנועה ולכן הן גם הנאכפות ביותר. עבירת מהירות מופרזת מלווה בסנקציות רבות החל מקנס כספי, קבלת נקודות חובה ושלילת רישיון הנהיגה בפועל או/ו על תנאי.

 

להאזנה למאמר לחצו כאן:

 

מהן הדרכים בהן ניתן לאכוף נהיגה מופרזת?

למשטרת ישראל קיימים ארבעה אמצעי אכיפה לעבירת נהיגה מופרזת. חשוב לדעת כי כל אמצעי אכיפה שונה זה מזה בדרכי הענישה, לכן קיימת חשיבות מרבית להיוועצות עם עורך דין תעבורה מיומן.
להלן ארבעת המכשירים העומדים לרשות המשטרה בעניין אכיפת נהיגה מופרזת:
⦁ ממל"ז – הממל"ז הוא מד מהירות לייזר הפועל ע"י שיגור קרן לייזר לכיוון מרכז הרכב. לאחר שיגור הקרן ע"י המפעיל, הקרן חוזרת למכשיר ומחשבת באופן אוטומטי את מרחק הרכב ומהירות הנסיעה שלו. חשוב לדעת כי הממל"ז לא מצלם את המטרה (הרכב).

⦁ ממא"ל (6F, A6F)- הממא"ל או בשמו הנוסף מולטנובה, הוא מד מהירות אלקטרוני לרכב אשר ניתן להפעלה באופן ידני או אלקטרוני. המכשיר ממוקם על חצובה או בניידת המשטרה עצמה, ובשונה מהממל"ז המערכת הנוכחית מסוגלת לצלם את הרכב אפילו במהירות גבוהה.

⦁ דבורה- הדבורה (IL 3 BEE) מותקנת בניידת המשטרה ומודדת את מהירותו של הרכב גם בזמן תנועה. יש לציין כי תפעולו של המכשיר דורש מיומנות ולכן מפעיל המכשיר מחויב להיות מנוסה ומיומן.


⦁ א'3- מצלמת א'3 ממוקמת בכבישים ה"מועדים לפורענות", זאת אומרת – כבישים שניתן לפתח בהם מהירות רבה ולאורך זמן.

 

הכשלים האפשריים בגין מהירות מופרזת

כפי שצוין, למשטרת ישראל קיימים ארבעה אמצעי אכיפה לזיהוי נהיגה מופרזת בקרב הנהגים. כל אמצעי אכיפה מלווה בכשליו שלו, אשר ניתנים לגילוי באמצעות עורך דין תעבורה מיומן. להלן חלק מן הכשלים המצויים:
⦁ מכשיר הממל"ז- מכשיר הממל"ז מופעל ללא צילום הרכב החשוד, משמע – עבור נהגים רבים קיים ספק רב לעניין השאלה האם הם אכן ביצעו את עבירת התנועה או לא. משטרת ישראל עתידה לרכוש בעתיד מצלמות שיצורפו למכשיר הממל"ז על מנת שיצלמו את הרכב בעת ביצוע העבירה, אך טרם קרה הדבר (נכון למאי 2021).

⦁ מכשיר המולטנובה (ממא"ל)- בעת קבלת דו"ח בגין מהירות מופרזת ממכשיר המולטנובה, יש לבדוק את תקינות המכשיר ואף את מיומנותו של השוטר המפעיל. בנוסף, צריך לוודא האם תצלומי הרכב הוגשו בהתאם לתקנות מיחידת התנועה או שמא לא.

⦁ דבורה- לאמצעי האכיפה "דבורה" קיימות מגבלות רבות בעניין זיהוי הנהג אשר ביצע את העבירה, במקרים אלו נעשה עוול גדול לנהגים רבים ברחבי כבישי ישראל. לכן, אם קיבלתם דו"ח בגין עבירת מהירות מפורזת המתינו עם התשלום וזאת מכיוון שאין תוצאת המכשיר מהימנה.

⦁ מצלמת א'3- נכון למאי 2021, עדיין לא ניתנה תשובה חד משמעית בעניין נושא המצלמות ואופן טיפולן. בפסק דין שניתן בבית השלום לתעבורה עכו, נקבע כי משטרת ישראל לא הצליחה להוכיח את אמינותה של המצלמה (אך לא נקבע כי המצלמה איננה אמינה). בחודשים הקרובים עשויים להסתיים מספר תיקים בעניין מצלמת א'3 אשר עתידים להשליך על אמינות המצלמה ואופן המשך הפעלתה.

מה העונש על מהירות מופרזת

העונש בגין מהירות מופרזת בדרך עירונית:

קמ"ש ענישה
עד 20 קמ"ש מעל המותר 250 ₪ ללא נקודות
בין 21 ל-30 קמ"ש מעל המותר 750 ₪ + 8 נקודות
בין 31 ל-40 קמ"ש מעל המותר 1500 ₪ + 10 נקודות
41 קמ"ש ומעלה מעל המותר הזמנה למשפט + 10 נקודות

 

העונש בגין מהירות מופרזת בדרך בין עירונית:

קמ"ש ענישה
עד 25 קמ"ש מעל המותר 250 ₪ ללא נקודות
בין 26 ל-40 קמ"ש מעל המותר 750 ₪ + 8 נקודות
בין 41 ל-50 קמ"ש מעל המותר 1500 ₪ + 10 נקודות
51 קמ"ש ומעלה מעל המותר הזמנה למשפט + 10 נקודות

 

קיבלתם דו"ח על מהירות מופרזת?

אם קיבלתם דו"ח תנועה על מהירות מופרזת, הטיפים הללו בשבילכם:
⦁ ייצוג משפטי הולם- עבירת נהיגה במהירות מופרזת הינה שכיחה ביותר בקרב עבירות התעבורה, ולכן הסנקציות בגינה הן נרחבות וחמורות. לאור כך, ייצוג משפטי על ידי עורך דין תעבורה מנוסה, עשוי להביא להקלה בעונשכם.
⦁ בחינת הדו"ח- חשוב לדעת כי לאור תקדימים משפטיים בתחום זה, יש מקום לבחינת דו"חות מהירות מופרזת (בדגש על דו"חות שהתבססו על הממל"ז או על הדבורה).
⦁ הכרת הנהלים- סיוע על ידי עורך דין תעבורה מיומן עשוי להטיב עם הנהג הנאשם באמצעות הידע הרב בחוקי התעבורה בדגש על מהירות מופרזת, וכמובן הכרת הפסיקה.

 

קיבלתי דו"ח בגין נסיעה במהירות מופרזת, האם ניתן לערער?

ניתן להגיש ערעור תוך 30 ימים מיום המצאת הדו"ח, אך קודם לכן חשוב להבין את המתרחש מאחורי הקלעים.
טענה בנוסח "לא נסעתי במהירות מופרזת" לא תתקבל על ידי משטרת ישראל ואף תדחה על הסף, לכן יומלץ למערער להגיש בקשה להישפט בגין הדו"ח. לאור כך, קיימת חשיבות להיוועצות עם עורך דין תעבורה מנוסה אשר בקיא בדו"חות בגין מהירות מופרזת. עורך דין מקצועי עשוי להקל בענישה ואף להביא לזיכוי מלא של הנהג הנאשם.

 

מהי חומרת עבירת נהיגה במהירות מופרזת?

עבירת נהיגה במהירות מופרזת נושאת עימה סנקציות נרחבות החל מקנס כספי בסך 250 ₪ ועד ל1500 ₪, נקודות חובה שבגינן עשוי הנהג לבצע אמצעי תיקון מסוג קורס נהיגה מונעת, ואף הזמנה לדין. כל אלו ועוד, עשויים להשפיע בצורה ישירה על רישיון הנהיגה של הנהג.

זכרו, צבירתן של נקודות החובה, עשויות להשליך קשות על המשך נהיגתכם, לכן טרם תשלום הדו"ח התייעצו עם עורך דין תעבורה מיומן.

חשיבות עורך דין תעבורה בגין עבירת מהירות מופרזת

בעת קבלת דו"ח מסוג הזמנה לדין בגין עבירת מהירות מופרזת, קיימת חשיבות מרבית להיוועצות עם עורך דין תעבורה מיומן. כפי שצוין במאמר, עורך דין מנוסה ידע לאתר את כל הכשלים האפשריים על מנת להקל בעונשו של הנהג הנאשם ואף להביא לזיכויו.
לאור האמור, אם הינכם או מקורבים אליכם קיבלתם הזמנה למשפט לאחר עבירת תנועה, פנו לעורך דין תעבורה בהקדם האפשרי.

משרד עו"ד יערית אוליאל מוביל בתחום התעבורה עם ניסיון עשיר בניהול תיקי מהירות מופרזת, הקימו אתר מלא ערך וטיפים לנהגים שעוזר לנהגים לשמור על רישיון הנהיגה שלהם

כתבה מומלצת באתר – איך להתמודד עם כתב אישום בגין מהירות מופרזת.

מהירות-מופרזת

בדרכים בפייסבוק | מייל: [email protected] | בדרכים – אודות

ייעוץ ראשוני חינם! השאירו פרטים בטופס
דילוג לתוכן