ontheroads-fb
בדרכים » עבירות תעבורה » עבירת תנועה ברכב חברה

עבירת תנועה ברכב חברה

בשנים האחרונות ניתן לראות כי אחוז נכבד מן הציבור הישראלי נוהג להשתמש ברכב מטעם החברה. הבחירה להשתמש ברכב חברה נושאת עימה הטבות רבות כדוגמת דלקן, שירותי תיקונים ועוד. אך יחד עם ההטבות עשויות להגיע גם הבעיות. עבירות תנועה עשויות להתרחש בכל שלב החל מעבירות קלות כמו דיבור בטלפון בזמן נהיגה ועד לעבירות תעבורה חמורות. תהיות בעניין עשויות להופיע כאשר עבירת התנועה התרחשה ברכב חברה.
מי נושא בנטל הכלכלי בגין העבירה? האם העבירה נרשמת על שם התאגיד או על שם הנהג ? כל מה שאתם צריכים לדעת על עבירות תנועה ברכב חברה, ממש כאן.

 

מי נושא בעלות הנזק כתוצאה מעבירת התנועה ברכב חברה?

במקרים שבהם עלות הנזק היא מינימלית, בדרך כלל חברת הביטוח שמשולמת בידי החברה (בעלת הרכב המקורית) תכסה את העלות וזאת בכפוף להסכם שנחתם בין החברה לעובד בעניין רכב החברה.
כאשר התרחשה עבירת תנועה חמורה ברכב חברה ע"י העובד, המצב נהיה מורכב. במקרה זה, לרוב יהיה מעורב עורך דין תעבורה מנוסה אשר יבדוק את עניין האחראיות של מי מהצדדים. יש לציין כי במקרה שבו תתיר החברה לעובד שלה להשתמש ברכב חברה ללא רישיון נהיגה, היא תישא בכל נזק שייגרם לאוטו בגין עבירת תנועה מכיוון שהיה עליה לבדוק את הדברים לעומקם.
שימו לב, אם הינכם נוהגים על רכב חברה ונתפסתם נוהגים בשכרות או שמא הייתם מעורבים בתאונת דרכים קשה, ההליך המשפטי ינוהל מולכם ולא מול החברה.

 

האם קיים הבדל בין דו"ח מסוג קנס לרכב חברה לבין רכב פרטי?

בוודאי. לפי החוק, שיעור הקנס בגין עבירת תנועה ברכב חברה יהיה פי 4 משיעור הקנס של אותה העבירה שבוצעה ברכב פרטי.
בנוסף, דו"ח שניתן לרכב חברה לא יגרור לצידו נקודות תעבורה לעומת דו"ח שנרשם עבור רכב פרטי.
לדוגמא, עבירת נהיגה ברמזור אדום בצומת

נקודות: קנס כספי:
10 נקודות 1500 ₪ רכב פרטי:
ללא נקודות. 6000 ₪ רכב חברה:

 

למה דו"ח מסוג קנס גבוה יותר במקרה שבו עבירת התנועה בוצעה על ידי רכב חברה?

מתן קנסות גבוהים נעשה במקרה שבו החברה או התאגיד לא יחשפו את שמות הנהגים המעורבים בעבירת התנועה ובנוסף מכיוון שלא ניתן לרשום נקודות עבור רכב חברה. המטרה היא להרתיע נהגים מלבצע עבירות תעבורה מכל סוגן.
במקרה כזה עומדות בפני החברה או הנהג שתי אפשרויות:

  • לשאת בעלות הגבוה של הקנס (פי 4)
  • לבצע הסבת דו"ח על שמו של הנהג.

אנו רואים כי במקרים רבים תהיה עדיפות לשלם את דו"ח הקנס המוכפל פי 4, ולא לשאת בנקודות החובה מהחשש שיקבלו שלילה או שמא יצטרכו לבצע אמצעי תיקון מטעם משרד הרישוי לרבות : קורס נהיגה בסיסי/נכונה, תיאוריה, טסט ומבדקים במרב"ד.

 

האם ניתן להסב דו"ח של רכב חברה על שם העובד?

לפי חוק, ניתן להגיש בקשה להסבת הדו"ח תוך 90 ימים מיום המצאת הדו"ח המקורי.
על העובד לצרף הצהרה בבקשת ההסבה, עם הפרטים הבאים:

  • מספר הדו"ח
  • מספר תעודת הזהות
  • מספר רישיון הנהיגה
  • צילום רישיון נהיגה

במקרים בהם אין אפשרות לעובד למלא הצהרה (מסיבה כזאת או אחרת), רשאי בכיר בחברה למלא מסמך בעניין זהות הנהג ובצירוף מסמך המוכיח כי אכן הנהג ביצע את העבירה ברכב החברה בתאריך הנקוב.
חשוב לדעת כי בעת הסבת דו"ח של רכב חברה על שם העובד, שיעור הקנס אכן יופחת בהתאם לגובה הקנס המקורי, אך מנגד יחולו על העובד נקודות החובה.

 

אני מעוניין להסב דו"ח של רכב חברה על שם העובד, לאן ניתן לשלוח את הבקשה?

את הבקשה ניתן לשלוח בשתי דרכים:

  • דואר רשום – עבור מפנ"א (מרכז פניות נהגים ארצי), ת.ד 120, פתח תקווה, מיקוד 49100.
  • שליחת טופס בצורה מקוונת באתר – הקליקו כאן.

שימו לב כי אכן שלחתם את כל הדברים הנדרשים (כפי שצוין במאמר). לידיעתכם, בפנייה מקוונת תתקבל הודעה "פנייתכם התקבלה בהצלחה" , אישור זה מהווה עבורכם הוכחה על שליחת הפנייה בהצלחה.

 

חשיבות עורך דין תעבורה בעבירות תנועה עם רכב חברה

במקרה שבו ביצעתם עבירת תעבורה חמורה כדוגמת תאונת דרכים, עורך דין תעבורה מיומן יעשה עבורכם סדר. ניתן לראות כי כאשר מדובר בהליך משפטי רגיל קיימים מספר גורמים מעורבים לרבות: עורך הדין וחברת הביטוח של הנפגע. במקרה דנן נוסיף על כך גם את מעורבותם של עורכי הדין מטעם החברה ואת חברת הביטוח של רכב החברה, משמע שמדובר בהליך מסובך ומסורבל.

לאור האמור, קיימת חשיבות מרבית לסיוע משפטי בידי עורך דין תעבורה המתמחה בתחום וזאת על מנת להטיב עם מצבכם ככל הניתן.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
ברכב חברה עבירות תנועה

בדרכים בפייסבוק | מייל: [email protected] | בדרכים – אודות

ontheroads-sidebar
השאירו פרטים בטופס
גיל כהן
גיל כהן
קרא עוד
אחרי שנים רבות שנלחמתי להוציא רישיון נהיגה הגעתי לאתר בדרכים. פניתי לעזרתם וקיבלתי מידע והכוונה מקצועיים מצוות אדיב ביותר! ממליץ בחום!
אורפז ליבוביץ'
אורפז ליבוביץ'
קרא עוד
לפני מספר חודשים נתפסתי נוהג בשיכרות ומצבי המשפטי היה לא טוב בכלל - נהג צעיר. לאחר המלצות רבות הפנו אותי ליערית אוליאל וזכיתי ליחס חם לאורך כל הדרך זמינות מלאה ועדכונים שוטפים. ממש ליווי אישי במשך כל התהליך המייסר הזה . יערית נתנה לי את השירות הכי מקצועי שיש ובזכותה ראיתי את האור בקצה המנהרה. לתדהמתי לא קיבלתי שלילה ואפילו לא קנס! לא יודע איך היא עשתה זאת אין לי מילים אלפי תודות!!
אלכס פרומן
אלכס פרומן@username
קרא עוד
לאחר שלילה שקיבלתי הגעתי במקרה לאתר בדרכים. הופתעתי למצוא מידע מקיף על כלל הזכויות שלי, וכן זכיתי לייצוג מקצועי בתיק שהתנהל נגדי. תודה רבה, צוות מצויין!
הקודם
הבא
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
בדרכים-logo.jpg
ייעוץ ראשוני חינם! השאירו פרטים בטופס
צוות בדרכים
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד, התייעץ עם עו"ד תעבורה

 

צוות בדרכים בהובלתה של עו"ד תעבורה יערית אוליאל מונה עורכי דין המתמחים בתחום התעבורה, תאונות דרכים ותביעות פיצויים, בליווי צמוד של בוחני תנועה ותיקים ומקצועים יוצאי משטרת ישראל, עם 40 שנות ניסיון.

פוסעים איתכם בדרכים לאורך כל הדרך.

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add-a-heading.png
לייעוץ ראשוני מעורך דין תעבורה ללא התחייבות