ontheroads-fb
בדרכים » עבירות תעבורה » שימוש ברישיון נהיגה מזויף

שימוש ברישיון נהיגה מזויף

שימוש ברישיון נהיגה מזויף נחשב לתופעה מוכרת הנפוצה בכל רחבי העולם ובישראל בפרט. בכתבה שפורסמה בשנת 2019 משטרת ירושלים באמצעות חקירה סמויה, הצליחה לחשוף מסכת זיופים של רישיונות נהיגה. ניתן לראות כי המחיר המוצע "בשוק" לרישיון נהיגה מזויף נע בין 30 אלף ₪ ל40 אלף ₪. כחלק מהמבצע שנערך, עצרה המשטרה את החשודים בעבירות הזיוף ואת הנחשדים אשר רכשו את רישיון הנהיגה המזויף. לנאשמים יוחסו עבירות של זיוף, קבלת דבר במרמה ובנוסף רישום שקרי במסמכי התאגיד.

 

סוגי רישיונות נהיגה מזויפים

בעת רכישת רישיון נהיגה מזויף, עשוי הלקוח לקבל את אחת מן שתי החלופות הבאות:

  • קבלת רישיון נהיגה (אמיתי) שנגנב מנהג מסוים.
  • רישיון נהיגה מזויף שהוכן במיוחד ללקוח לפי פרטיו האיישים ותמונתו. בדרך כלל לא יהיה ניתן לזהות כי מדובר ברישיון נהיגה מזויף, והדרך היחידה לאמת את הדבר יהיה באמצעות בדיקות מז"פ או בדיקה במחשבי משרד הרישוי.

אם תהיתם לעצמכם מהיכן ניתן לרכוש רישיון נהיגה שכזה , את התשובה לכך לא תמצאו ברשתות החבריות כדוגמת גוגל. לרוב, עיסוק בדברים אלו ייעשה באמצעות רשתות מוצפנות.

 

מהן הסיבות לרכישת רישיון נהיגה מזויף?

אנשים הרוכשים רישיון נהיגה מזויף בדרך כלל עושים זאת ממספר סיבות שונות:

  • עקיפת ההליך של הוצאת רישיון נהיגה – הליך הוצאת רישיון הנהיגה הוא ארוך ומייגע עבור אנשים רבים. בתחילת ההליך יש למלא טופס בעניין מצבו הרפואי של המבקש. לאחר מכן על המבקש לבצע בדיקת ראייה, במקביל עליו ללמוד
  • לתיאוריה (מבחן עיוני) ובעת תחילת שיעורי הנהיגה על המבקש לקבל הכשרה בנהיגה לקראת המבחן המעשי (הטסט). במהלך כל לימודי הנהיגה, מורה הנהיגה מלווה את המבקש לאורך כל דרכו עד להוצאת רישיון הנהיגה. ההליך הארוך שתיארנו זה עתה מקנה לנהג יכולות נהיגה ודרכי התמודדות בכביש בעת הצורך. נהג שלא עובר את השלבים הללו ומחזיק רישיון נהיגה מזויף מהווה סכנה ממשית לבטחונם של משתמשי הדרך.
  • נהגים שרישיונם נשללם וחשים מצוק אשר מחייבת אותם במציאת פתרון חלופי שתאפשר להם לעלות שוב על ההגה.
  • רכישת רישיון נהיגה מזויף נעשית גם בקרב נהגים צעירים שרישיון הנהיגה שלהם נשלל לאחר ריבוי עבירות.

 

אכיפת עבירת זיוף רישיון נהיגה

כאשר אדם בוחר לעלות על הכביש שבידו רישיון נהיגה מזויף,  הוא מסכן את עצמו ואת כל משתמשי הדרך השונים ובכך הוא פוגע באפשרות מימוש המטרה שהינה שמירה על חיי אדם, בהתאם לכך זיוף רישיון נהיגה נתפסת כאחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר.
אנשים שבוחרים לנהוג ללא רישיון נהיגה עשויים לפגוע בשלום גופם של הנמצאים הכביש לרבות : הולכי רגל, נהגים, רוכבי אופניים וכ"ו. הסכנה נובעת מכך שאין בידי אנשים אלו את הכישורים הנדרשים לנהיגה, הם לא למדו את חוקי התעבורה השונים, או ביצעו מבחן נהיגה.
מנתונים שעלו ניתן לראות כי נהגים ללא רישיון נהיגה, היו מעורבים יותר לאורך השנים בתאונות דרכים עם נפגעים. לאור הנתון הנ"ל החליטה המדינה לחוקק חוק הנקרא – "מאגר פסוליי רישיון נהיגה" כאשר מטרתו העיקרית היא ליצור מאגר בעניין פסולי הרישיון השונים ובעת הצורך להיעזר במאגר הנוכחי בזיהוי הנהגים "החוטאים" ולעצור אותם טרם תתרחש עבירה.

ענישה בגין עבירת רישיון נהיגה מזויף

אדם שיימצא בידיו רישיון נהיגה מזויף, יעמוד בפני הליך משפטי בגין אי ציות מכופל לחוק. להלן סוגי העבירות השונות והסנקציות בגינן:

המעשה: העונש: העבירה:
גניבת רישיון נהיגה מאדם בד"כ מאסר בפועל שנע בין 9 חודשים ל2 שנים. גניבת זהות
שימוש ברישיון נהיגה מזויף בד"כ מאסר בפועל שנע בין 3 ל-5 שנים. זיוף
שימוש ברישיון נהיגה מזויף בד"כ מאסר בפועל שנע בין שבועיים לשלוש שנים הפרעה למילוי שוטר בשעת תפקידו

 

עורך דין תעבורה בעניין שימוש ברישיון נהיגה מזויף

אם נעצרתם בידי המשטרה בעקבות שימוש ברישיון נהיגה מזויף, עומדת לרשותכם הזכות לשתוק עד קבלת ייעוץ מעורך דין תעבורה. אם תבחרו להתמודד לבד ייתכן ותתקלו בסנקציית ענישה קשה ונוקשה בגין ביצוע עבירה זו. עורך דין תעבורה מיומן יודע מהי דרך ההתנהלות הטובה ביותר עבורכם במצב הנוכחי וזאת מכיוון שהוא בקיא בכל דיני התעבורה השונים. באמצעות הבקיאות הרבה, עשוי עו"ד להביא להקלה בעונשכם בצורה משמעותית.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
שימוש-ברישיון-נהיגה-מזויף

בדרכים בפייסבוק | מייל: [email protected] | בדרכים – אודות

ontheroads-sidebar
השאירו פרטים בטופס
גיל כהן
גיל כהן
קרא עוד
אחרי שנים רבות שנלחמתי להוציא רישיון נהיגה הגעתי לאתר בדרכים. פניתי לעזרתם וקיבלתי מידע והכוונה מקצועיים מצוות אדיב ביותר! ממליץ בחום!
אורפז ליבוביץ'
אורפז ליבוביץ'
קרא עוד
לפני מספר חודשים נתפסתי נוהג בשיכרות ומצבי המשפטי היה לא טוב בכלל - נהג צעיר. לאחר המלצות רבות הפנו אותי ליערית אוליאל וזכיתי ליחס חם לאורך כל הדרך זמינות מלאה ועדכונים שוטפים. ממש ליווי אישי במשך כל התהליך המייסר הזה . יערית נתנה לי את השירות הכי מקצועי שיש ובזכותה ראיתי את האור בקצה המנהרה. לתדהמתי לא קיבלתי שלילה ואפילו לא קנס! לא יודע איך היא עשתה זאת אין לי מילים אלפי תודות!!
אלכס פרומן
אלכס פרומן@username
קרא עוד
לאחר שלילה שקיבלתי הגעתי במקרה לאתר בדרכים. הופתעתי למצוא מידע מקיף על כלל הזכויות שלי, וכן זכיתי לייצוג מקצועי בתיק שהתנהל נגדי. תודה רבה, צוות מצויין!
הקודם
הבא
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
בדרכים-logo.jpg
ייעוץ ראשוני חינם! השאירו פרטים בטופס
צוות בדרכים
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד, התייעץ עם עו"ד תעבורה

 

צוות בדרכים בהובלתה של עו"ד תעבורה יערית אוליאל מונה עורכי דין המתמחים בתחום התעבורה, תאונות דרכים ותביעות פיצויים, בליווי צמוד של בוחני תנועה ותיקים ומקצועים יוצאי משטרת ישראל, עם 40 שנות ניסיון.

פוסעים איתכם בדרכים לאורך כל הדרך.

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add-a-heading.png
לייעוץ ראשוני מעורך דין תעבורה ללא התחייבות