ontheroads-fb
בדרכים » תאונות דרכים » עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים

לצערנו הרב, אין יום בו נפתח חדשות ולא ניווכח אודות תאונות דרכים שהתרחשו בכבישי ישראל. מנתונים שעולים ניתן לראות כי מיום הקמת המדינה, מספר ההרוגים בתאונות דרכים גבוה מן מספר הנופלים במלחמות ובטרור יחדיו. תאונות דרכים מתרחשות לרוב בגין הגורם האנושי ולא בעקבות כשל מכני בכלי הרכב, בהתאם לכך נהגים אשר מבצעים עבירות תנועה כדוגמת נסיעה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, אי ציות לרמזור אדום וכיוצ"ב, עשויים להיות מעורבים יותר בתאונות דרכים. לאור המציאות המצערת, התעורר הצורך הרב בהגברת האכיפה מצד משטרת התנועה על ידי הצבת מצלמות סטטיות, ריבוי שוטרים בשטח וכן שימוש במכשירי אכיפה מתקדמים.

במקרה שנקלעתם לתאונת דרכים הן מהצד הפוגע והן מהצד הנפגע, חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים, בכדי לקבל הכוונה מקצועית כנדרש.

 

נפצעתי בתאונת דרכים, מדוע אני זקוק לעורך דין תאונות דרכים?

במקרה שנפצעתם בתאונת דרכים כהולכי רגל / נוסעים / נהגים, הינכם זכאים לפיצויים מכוח חוק הפלת"ד(במקרה שהינכם עומדים בכל הפרמטרים) בגין נזקי גוף שנגמרו לכם. התמודדות מול חברות הביטוח השונות או שמא מול המוסד לביטוח לאומי, דורשות ידע מקצועי לצורך מיקסום סכום הפיצויים אליו אתם זכאים. חשוב לזכור כי חברות הביטוח מחזיקות באמתחתם סוללת עורכי דין מקצועיים, ולכן במקרה שתבחרו להתמודד מולם לבדכם, הינכם עשויים לקבל תוצאה שאינה מיטבה עימכם. עורך דין תאונות דרכים ידע לבחון עבורכם את שלל החומרים הרפואיים וכן להעריך כלכלית את סכום הפיצויים אליו אתם זכאים. עורך הדין ינהל עבורכם את כל ההליך הנדרש וכן ימקסם עבורכם את סכום הפיצויים ככל שניתן.

 

הייתי מעורב בתאונת פגע וברח, איך עורך דין תאונת דרכים יכול לסייע לי?

בתאונת פגע וברח אין ברשות הנפגע כל מידע אודות הפוגע לרבות: שם מלא, מספר רכב, פרטי הביטוח וכיוצ"ב. בכדי להימנע ממצב בו הנפגע לא יוכל לקבל פיצויים אודות הנזק הפיזי והכלכלי שנגרם לו, הוקם תאגיד המכונה "קרנית". מטרת התאגיד הנוכחי היא לוודא כי הנפגעים יקבלו את סכום הפיצויים אליו הם זכאים. תביעת הפיצויים מוגשת לתאגיד קרנית, בהתאם לתנאים הנדרשים ועל כן חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים בעניין. תאונת דרכים היא חוויה טראומתית לכלל המעורבים בה, ועל אחת כמה וכמה כאשר הנפגע נותר שרוע ללא כל סיוע מהפוגע ולכן חשוב להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי ומיומן בכדי שזה ידע לנהל עבורכם את כל הנדרש עד אשר תקבלו את כספכם בעניין.

 

מהו שכר הטרחה של עורך דין תאונות דרכים בתביעת פיצויים?

נהג, הולך רגל או נוסע שנפצע בתאונת דרכים ונגרם לו נזק פיזי זכאי לפיצויים לפי חוק הפלת"ד. בהתאם לקבוע בחוק, שכר הטרחה של עורך הדין הינו קבוע ולא נתון לשינויים. חשוב לזכור כי אדם שנפגע בתאונה עשוי לחוות קושי כלכלי בגין אובדן ימי עבודה, הוצאות רפואיות וכיוצ"ב, לכן שכר הטרחה של עו"ד תאונות דרכים נקבע בסוף ההליך מסכום הפיצויים הסופי שייפסק בעניינם של הנפגעים. להלן סכום האחוזים הקבוע בחוק:

שכר הטרחה של עורך דין תאונות דרכים: באיזה תרחיש:
8% מסכום הפיצויים הסופי בתוספת מע"מ כאשר סכום הפיצויים שנפסק לנפגע התקבל לאחר מו"מ עם חברת הביטוח בלבד, ללא כל הליך משפטי.
11% מהסכום הסופי בתוספת מע"מ בתרחיש הנוכחי הגיש עו"ד תביעה לבית המשפט אך לא התקבל פסק דין בנושא. סכום הפיצויים נפסק טרם קבלת פס"ד.
13% מן הסכום שייפסק לנפגע בתוספת מע"מ סכום הפיצויים נפסק לטובת הנפגע במתן פסק דין בבית המשפט .

 

מעורבים בתאונה? חשיבות ההסתייעות בעורך דין תאונות דרכים

כפי שצוין בהקדמה, כיום מפעילה משטרת ישראל אמצעים רבים לצורכי אכיפת עבירות תנועה בגין הסכנה הממשית להתרחשותן של תאונות דרכים. בנוסף, לצורך מיגור התופעה וכן ביצוע הרתעה בקרב הנהגים השונים, בתי המשפט לתעבורה נוטים להחמיר בענישה לרבות:

  • מאסר בפועל
  • מאסר על תנאי
  • עבודות שירות
  • פסילת רישיון הנהיגה בפועל
  • פסילה על תנאי
  • קנסות כספיים
  • נקודות תעבורה

בנוסף, הרשעה בבית המשפט בגרימת תאונת דרכים עשויה להיות בעלת השפעות עתידיות מהותיות, לכן בהתאם לסנקציות השונות, חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים.

 

זומנתם לחקירה בעקבות מעורבת בתאונה? היוועצו עם עורך דין תאונות דרכים

רבים מן הנהגים נוטים להניח כי אם ייגשו לחקירה ויספרו את שקרה, כאן תם ונשלם הסיפור. לרוב מדובר בנהגים נורמטיביים ללא כל עבר תעבורתי, אשר מאמינים כי חפותם מובטחת להם ולכן אינם נמצאים בסכנה. חשוב להבין כי אין כך הדבר! כאשר נהג מזומן לחקירה באזהרה משמע שהוא חשוד בגרימת תאונת דרכים. בחקירה הנוכחית תנסה המשטרה לאסוף מידע נוסף אודות התרחשות התאונה ותגבש עילה לביסוס הגשת כתב אישום. לאור האמור, לחקירה במשטרה השלכות מהותיות על עתידם של הנהגים השונים ולכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ראוי והולם על ידי עורך דין תאונות דרכים טרם ההגעה לחקירה.

ייעוץ מעורך דין תאונות דרכים מנוסה ומיומן לפני החקירה עשוי למנוע את הגשת כתב האישום נגדכם או שמא להקל בעבירות המיוחסות לכם. בהתאם לכך אין להקל ראש בדבר, להתייעץ עם עורך דין בהקדם האפשרי ככל הניתן.

 

כיצד עורך דין תאונות דרכים עשוי לסייע לנהגים הנאשמים בגרימת תאונה?

נהגים הנאשמים בגרימת תאונת דרכים עשויים להיות צפויים לסנקציות שונות הנעות בין קנס כספי ופסילת רישיון הנהיגה לבין מאסר בפועל. ייצוג משפטי מקצועי והולם איננו בגדר המלצה בתרחיש הנוכחי, אלא בגדר חובה! עורך דין תאונות דרכים ידע לבחון את כל חומר הראיות הקיים בעניינכם כדוגמת: תצלומים, סרטונים ממצלמת גוף, אופן התנהלותם של השוטרים בשטח וכן במקרים המתאימים עורך הדין יערב מטעמו בוחן תנועה בכדי לקבל הערכה מקצועית בעניין התרחשות התאונה.

חשוב לזכור כי בית המשפט לתעבורה פועל כערכאה פלילית לכל המשתמע בכך ולכן בכדי שהתביעה תבסס את הרשעתה, עליה להוכיח את ביצוע העבירה מעל לכל ספק סביר. כאשר עורך הדין מצליח לאתר ליקויים בראיותיה של התביעה, עשוי להתקבל הסדר טיעון מקל וכן במקרים המתאימים גם זיכוי מלא מן העבירה המיוחסת לנהג הנאשם.

 

האם נהג הנאשם בגרימת תאונת דרכים יכול לייצג את עצמו בבית המשפט?

באופן עקרוני, כל אדם רשאי לייצג את עצמו בבית המשפט לתעבורה או שמא לבחור בייצוג מקצועי על ידי עורך דין תאונות דרכים. השאלה הנכונה שיש לשאול היא, האם ייצוג עצמי בעבירת גרימת תאונת דרכים בביהמ"ש הוא משהו שנכון לעשות. התשובה היא חד משמעית – לא וכעת נסביר מדוע.

כפי שציינו לאורך כל הטקסט, מעורבות בתאונת דרכים עשויה להטיל על הנהגים הנאשמים סנקציות מהותיות כדוגמת פסילת רישיון הנהיגה וכן מאסר בפועל. בכדי להבטיח לעצמכם הגנה משפטית כנדרש חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים שילווה אתכם בהליך הנוכחי.

עברת תאונה?? לייעוץ מקצועי מעורכי דין המומחים בתיקי תאונות דרכים  פנו לצוות אקסידנט עורך דין תאונות דרכים זמין עבורך

אז מה היה לנו עד עכשיו?

בדרכים בפייסבוק | מייל: [email protected] | בדרכים – אודות

ontheroads-sidebar
השאירו פרטים בטופס
גיל כהן
גיל כהן
קרא עוד
אחרי שנים רבות שנלחמתי להוציא רישיון נהיגה הגעתי לאתר בדרכים. פניתי לעזרתם וקיבלתי מידע והכוונה מקצועיים מצוות אדיב ביותר! ממליץ בחום!
אורפז ליבוביץ'
אורפז ליבוביץ'
קרא עוד
לפני מספר חודשים נתפסתי נוהג בשיכרות ומצבי המשפטי היה לא טוב בכלל - נהג צעיר. לאחר המלצות רבות הפנו אותי ליערית אוליאל וזכיתי ליחס חם לאורך כל הדרך זמינות מלאה ועדכונים שוטפים. ממש ליווי אישי במשך כל התהליך המייסר הזה . יערית נתנה לי את השירות הכי מקצועי שיש ובזכותה ראיתי את האור בקצה המנהרה. לתדהמתי לא קיבלתי שלילה ואפילו לא קנס! לא יודע איך היא עשתה זאת אין לי מילים אלפי תודות!!
אלכס פרומן
אלכס פרומן@username
קרא עוד
לאחר שלילה שקיבלתי הגעתי במקרה לאתר בדרכים. הופתעתי למצוא מידע מקיף על כלל הזכויות שלי, וכן זכיתי לייצוג מקצועי בתיק שהתנהל נגדי. תודה רבה, צוות מצויין!
הקודם
הבא
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
בדרכים-logo.jpg
ייעוץ ראשוני חינם! השאירו פרטים בטופס